Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Stockholm - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Arab Emirat DirhamAED12,2306002,604900
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,3625007,082700
Brasilien RealBRL12,1495002,645500
Bulgarien LevaBGN15,0491005,618800
Canadian DollarCAD16,5100007,144100
Chile PesosCLP10,0130000,015700
Costa Rica ColonesCRC10,0125000,016563
Danish KroneDKK11,3012001,431400
Dominikanska Rep.DOP10,1662000,195900
Egypten PundEGP10,4226000,563400
Euroland EuroEUR19,83000010,827500
EuroMyntEUM19,00000010,827500
FijiFJD13,8560004,742900
Filippinerna PesosPHP10,1550000,184800
HongkongHKD11,0230001,203900
IndienINR10,1180000,141600
Indonesien RupiahIDR1000,0570000,068800
IslandISK10,0749000,088300
IsraelILS12,2950002,672900
Japanese YenJPY1007,6535008,370900
Jordanien DinarJOD111,44620013,568300
Kenya ShillingKES10,0767000,094900
Kina YuanCNY11,2385001,478900
Korea, SydKRW10,0075000,009000
Kroatien KunaHRK11,3268001,493100
Kuwait DinarKWD126,75450031,628500
MalaysiaMYR12,0934002,382600
Marocko DirhamMAD10,7770071,057656
Mauritius RupeMUR10,2352000,283800
MexicoMXN10,4193000,482700
Norwegian KroneNOK11,0000001,105600
Nya Zeeland DollarNZD15,7712006,494700
Oman RialOMR120,98240025,020800
Pakistan RupeesPKR10,0603630,074092
Polsk ZlotyPLN12,2872002,573900
Qatar RiyalQAR12,0039412,505032
RumänienRON12,0690002,438100
Ryska RubelRUB10,1201000,154200
Saudiarabien RiyalSAR12,1055002,479700
Schweiz FrancCHF18,3500009,184800
SingaporeSGD15,9862006,972100
Sri LankaLKR10,0468530,058618
StorbritannienGBP111,13430012,390700
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,6639000,747100
Taiwan DollarTWD10,2701000,321100
Thailand BahtTHB10,2552000,299300
TjeckienCZK10,3875000,431200
Tunisien DinarTND13,1867213,776839
Turkiska liraTRY11,8029002,052000
UngernHUF10,0313000,034800
US DollarUSD18,3665009,250000
Vietnam DongVND1000,0354000,044300

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Våra växlingskontor finns i central Linköping och Stockholm - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om våra kontor - Kapitalex Stockholm - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping och Stockholm ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.