Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Stockholm - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Arab Emirat DirhamAED12,1236002,417000
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,2109006,835700
Brasilien RealBRL12,3912002,817800
Bulgarien LevaBGN14,7297005,263400
Canadian DollarCAD16,2976006,851900
Chile PesosCLP10,0119000,014400
Costa Rica ColonesCRC10,0123890,016297
Danish KroneDKK11,1993001,356300
Dominikanska Rep.DOP10,1607000,189400
Egypten PundEGP10,2520130,467883
Euroland EuroEUR19,30000010,265500
EuroMyntEUM18,50000010,135600
FijiFJD13,6431004,481100
Filippinerna PesosPHP10,1471000,175400
HongkongHKD11,0004001,125800
IndienINR10,1157000,138800
Indonesien RupiahIDR1000,0558000,067300
IslandISK10,0698000,082300
IsraelILS12,1895002,550100
Japanese YenJPY1006,8981007,544700
Jordanien DinarJOD110,69790012,681300
Kenya ShillingKES10,0700000,086600
Kina YuanCNY11,1425001,330700
Korea, SydKRW10,0067000,008000
Kroatien KunaHRK11,2235001,376900
Kuwait DinarKWD124,97850029,528900
MalaysiaMYR11,8389002,093000
Marocko DirhamMAD10,7441001,012900
Mauritius RupeMUR10,2221000,268000
MexicoMXN10,4130000,475500
Norwegian KroneNOK10,9561001,056800
Nya Zeeland DollarNZD15,4621006,146900
Oman RialOMR119,61870023,394600
Pakistan RupeesPKR10,0649670,079775
Polsk ZlotyPLN12,1708002,443000
Qatar RiyalQAR11,9357692,419711
RumänienRON11,9544002,303100
Ryska RubelRUB10,1239000,157100
Saudiarabien RiyalSAR11,9652002,314500
Schweiz FrancCHF17,9560008,633700
SingaporeSGD15,5231006,432700
Sri LankaLKR10,0472320,059160
StorbritannienGBP110,20790011,473400
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,5747000,646700
Taiwan DollarTWD10,2496000,296700
Thailand BahtTHB10,2299000,272300
TjeckienCZK10,3638000,404800
Tunisien DinarTND13,0610113,627865
Turkiska liraTRY12,1392002,434800
UngernHUF10,0304000,033800
US DollarUSD17,8700008,735500
Vietnam DongVND1000,0332000,041500

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Våra växlingskontor finns i central Linköping och Stockholm - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om våra kontor - Kapitalex Stockholm - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping och Stockholm ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.