Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Stockholm - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Arab Emirat DirhamAED12,1743002,474700
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,1652006,785400
Brasilien RealBRL12,3751002,798800
Bulgarien LevaBGN14,8523005,399800
Canadian DollarCAD16,3755006,936700
Chile PesosCLP10,0122000,014700
Costa Rica ColonesCRC10,0128000,016900
Danish KroneDKK11,2373001,384300
Dominikanska Rep.DOP10,1629000,192000
Egypten PundEGP10,4064000,541800
Euroland EuroEUR19,59000010,496600
EuroMyntEUM18,50000010,498800
FijiFJD13,6737004,518700
Filippinerna PesosPHP10,1529000,182300
HongkongHKD11,0226001,150800
IndienINR10,1188000,142500
Indonesien RupiahIDR1000,0572000,069000
IslandISK10,0725000,085400
IsraelILS12,2264002,593100
Japanese YenJPY1007,2151007,891400
Jordanien DinarJOD110,94390012,972800
Kenya ShillingKES10,0718000,088800
Kina YuanCNY11,1755001,367900
Korea, SydKRW10,0071000,008500
Kroatien KunaHRK11,2425001,398300
Kuwait DinarKWD125,57820030,237800
MalaysiaMYR11,9334002,200500
Marocko DirhamMAD10,7598001,034300
Mauritius RupeMUR10,2274000,274400
MexicoMXN10,4263000,490800
Norwegian KroneNOK10,9549001,044800
Nya Zeeland DollarNZD15,4998006,189300
Oman RialOMR120,04890023,907600
Pakistan RupeesPKR10,0669000,082200
Polsk ZlotyPLN12,2416002,522600
Qatar RiyalQAR11,9944002,493000
RumänienRON11,9805002,333800
Ryska RubelRUB10,1244000,157700
Saudiarabien RiyalSAR12,0102002,367500
Schweiz FrancCHF18,1642008,859700
SingaporeSGD15,6992006,637800
Sri LankaLKR10,0484000,060600
StorbritannienGBP110,62750011,826700
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,5773000,649700
Taiwan DollarTWD10,2579000,306600
Thailand BahtTHB10,2411000,282800
TjeckienCZK10,3768000,419300
Tunisien DinarTND13,1113003,687500
Turkiska liraTRY12,0500002,333300
UngernHUF10,0306000,034000
US DollarUSD18,1400008,945200
Vietnam DongVND1000,0340000,042500

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Våra växlingskontor finns i central Linköping och Stockholm - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om våra kontor - Kapitalex Stockholm - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping och Stockholm ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.