Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Stockholm - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Arab Emirat DirhamAED12,2425002,616700
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,3517006,990600
Brasilien RealBRL12,0812002,498500
Bulgarien LevaBGN15,0777005,650700
Canadian DollarCAD16,5093007,082200
Chile PesosCLP10,0122000,015100
Costa Rica ColonesCRC10,0113000,018000
Danish KroneDKK11,3338001,451000
Dominikanska Rep.DOP10,1663000,196000
Egypten PundEGP10,4194000,571700
Euroland EuroEUR110,04000010,995000
EuroMyntEUM19,00000010,995000
FijiFJD13,8605004,748500
Filippinerna PesosPHP10,1541000,183800
HongkongHKD11,0550001,219200
IndienINR10,1194000,143200
Indonesien RupiahIDR1000,0572000,069000
IslandISK10,0748000,088200
IsraelILS12,2703002,667500
Japanese YenJPY1007,5774008,287700
Jordanien DinarJOD111,63620013,793500
Kenya ShillingKES10,0780000,096900
Kina YuanCNY11,2742001,433900
Korea, SydKRW10,0073000,008700
Kroatien KunaHRK11,3347001,502000
Kuwait DinarKWD127,00000032,089900
MalaysiaMYR12,0926002,381700
Marocko DirhamMAD10,7814121,063653
Mauritius RupeMUR10,2381000,287300
MexicoMXN10,4280000,517100
Norwegian KroneNOK11,0179001,129500
Nya Zeeland DollarNZD15,7392006,492500
Oman RialOMR120,55100025,449300
Pakistan RupeesPKR10,0582000,077000
Polsk ZlotyPLN12,2990002,587200
Qatar RiyalQAR12,0300002,590000
RumänienRON12,0817002,453100
Ryska RubelRUB10,1201000,154300
Saudiarabien RiyalSAR12,1405002,520900
Schweiz FrancCHF18,4578009,208900
SingaporeSGD16,0008006,989000
Sri LankaLKR10,0475000,060000
StorbritannienGBP111,18190012,443700
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,6412000,726700
Taiwan DollarTWD10,2640000,320000
Thailand BahtTHB10,2499000,293100
TjeckienCZK10,3893000,433200
Tunisien DinarTND13,0000003,580000
Turkiska liraTRY11,7703002,014900
UngernHUF10,0311000,034600
US DollarUSD18,5142009,418000
Vietnam DongVND1000,0350000,044500

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Våra växlingskontor finns i central Linköping och Stockholm - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om våra kontor - Kapitalex Stockholm - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping och Stockholm ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.