Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Stockholm - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Arab Emirat DirhamAED12,1264002,420200
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,1831006,805100
Brasilien RealBRL12,3275002,742700
Bulgarien LevaBGN14,9215005,476800
Canadian DollarCAD16,1809006,725000
Chile PesosCLP10,0126000,015200
Costa Rica ColonesCRC10,0120280,015851
Danish KroneDKK11,2805001,412800
Dominikanska Rep.DOP10,1553000,183000
Egypten PundEGP10,3979000,530500
Euroland EuroEUR19,66000010,695500
EuroMyntEUM18,50000010,354500
FijiFJD13,6800004,526400
Filippinerna PesosPHP10,1457000,173700
HongkongHKD10,9969001,121900
IndienINR10,1159000,139000
Indonesien RupiahIDR1000,0551000,066500
IslandISK10,0730000,086000
IsraelILS12,1857002,545600
Japanese YenJPY1007,3165008,002300
Jordanien DinarJOD110,68010012,660100
Kenya ShillingKES10,0709000,087700
Kina YuanCNY11,2331001,387700
Korea, SydKRW10,0070000,008300
Kroatien KunaHRK11,2846001,445700
Kuwait DinarKWD125,12940029,707300
MalaysiaMYR11,9819002,255800
Marocko DirhamMAD10,7405831,008078
Mauritius RupeMUR10,2283000,275500
MexicoMXN10,4174000,480600
Norwegian KroneNOK10,9651001,066700
Nya Zeeland DollarNZD15,6957006,409800
Oman RialOMR119,56430023,329700
Pakistan RupeesPKR10,0597660,073394
Polsk ZlotyPLN12,2977002,585800
Qatar RiyalQAR11,9044182,380569
RumänienRON12,0053002,363100
Ryska RubelRUB10,1256000,159300
Saudiarabien RiyalSAR11,9633002,312200
Schweiz FrancCHF18,3500009,061300
SingaporeSGD15,6654006,598400
Sri LankaLKR10,0453850,056802
StorbritannienGBP110,82320012,164900
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,6723000,756600
Taiwan DollarTWD10,2579000,306600
Thailand BahtTHB10,2424000,287100
TjeckienCZK10,3851000,428600
Tunisien DinarTND13,0634953,630848
Turkiska liraTRY12,0716002,357800
UngernHUF10,0311000,034600
US DollarUSD17,8200008,720000
Vietnam DongVND1000,0331000,041400

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Våra växlingskontor finns i central Linköping och Stockholm - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om våra kontor - Kapitalex Stockholm - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping och Stockholm ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.