Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Arab Emirat DirhamAED12,2994002,617100
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,2046006,828700
Brasilien RealBRL12,0073002,365400
Bulgarien LevaBGN15,0905005,664900
Canadian DollarCAD16,5548007,131800
Chile PesosCLP10,0000000,014700
Costa Rica ColonesCRC10,0000000,018000
Danish KroneDKK11,3305001,452300
Dominikanska Rep.DOP10,1661000,195700
Egypten PundEGP10,4250000,566700
Euroland EuroEUR110,02000010,983600
EuroMyntEUM110,02000010,983600
FijiFJD13,7904004,662200
Filippinerna PesosPHP10,1507000,179700
HongkongHKD11,0792001,214500
IndienINR10,1117000,134000
Indonesien RupiahIDR1000,0546000,065900
IslandISK10,0726000,085500
IsraelILS12,3056002,685300
Japanese YenJPY1007,4873008,189100
Jordanien DinarJOD111,54190013,681700
Kenya ShillingKES10,0774000,095700
Kina YuanCNY11,2295001,383600
Korea, SydKRW10,0073000,008700
Kroatien KunaHRK11,3325001,499500
Kuwait DinarKWD126,94270031,850900
MalaysiaMYR12,0277002,307900
Marocko DirhamMAD10,8100881,102687
Mauritius RupeMUR10,2389000,288300
MexicoMXN10,4427000,509700
Norwegian KroneNOK11,0121001,127200
Nya Zeeland DollarNZD15,6211006,325800
Oman RialOMR121,17440025,249700
Pakistan RupeesPKR10,0000000,080000
Polsk ZlotyPLN12,3175002,608000
Qatar RiyalQAR10,0000002,600000
RumänienRON12,0733002,443200
Ryska RubelRUB10,1130000,145100
Saudiarabien RiyalSAR12,1232002,500500
Schweiz FrancCHF18,7308009,474600
SingaporeSGD15,9391006,917200
Sri LankaLKR10,0000000,062000
StorbritannienGBP111,03420012,279300
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,5891000,663000
Taiwan DollarTWD10,2660000,316300
Thailand BahtTHB10,2542000,298200
TjeckienCZK10,3944000,438900
Tunisien DinarTND10,0000003,580000
Turkiska liraTRY11,3743001,575900
UngernHUF10,0311000,034600
US DollarUSD18,4020009,330300
Vietnam DongVND1000,0349000,043600
Western UnionWEU11,0000001,000000

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Vårat växlingskontor finns i centrala Linköping - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om vårat kontor - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.