Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Stockholm - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Arab Emirat DirhamAED12,0987002,388700
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,2303006,857000
Brasilien RealBRL12,3108622,723075
Bulgarien LevaBGN14,8283005,373100
Canadian DollarCAD16,2372006,786200
Chile PesosCLP10,0123000,014800
Costa Rica ColonesCRC10,0125510,016541
Danish KroneDKK11,2560001,371900
Dominikanska Rep.DOP10,1557000,183500
Egypten PundEGP10,3979000,530500
Euroland EuroEUR19,45000010,405500
EuroMyntEUM18,50000010,354500
FijiFJD13,6479004,487000
Filippinerna PesosPHP10,1472000,175500
HongkongHKD10,9858001,109400
IndienINR10,1164000,139600
Indonesien RupiahIDR1000,0558000,067400
IslandISK10,0703000,082900
IsraelILS12,1925002,553600
Japanese YenJPY1006,9706007,624000
Jordanien DinarJOD110,56300012,521300
Kenya ShillingKES10,0694000,085800
Kina YuanCNY11,2016001,352200
Korea, SydKRW10,0070000,008300
Kroatien KunaHRK11,2607001,418800
Kuwait DinarKWD124,77020029,282600
MalaysiaMYR11,9376002,205300
Marocko DirhamMAD10,7559421,028984
Mauritius RupeMUR10,2260000,272700
MexicoMXN10,4097000,471700
Norwegian KroneNOK10,9547001,044500
Nya Zeeland DollarNZD15,6239006,329000
Oman RialOMR119,33610023,057600
Pakistan RupeesPKR10,0623790,076603
Polsk ZlotyPLN12,2563002,539200
Qatar RiyalQAR11,9899382,487471
RumänienRON11,9699002,321400
Ryska RubelRUB10,1236000,156700
Saudiarabien RiyalSAR11,9404002,285200
Schweiz FrancCHF18,0088008,691100
SingaporeSGD15,6021006,524700
Sri LankaLKR10,0474320,059363
StorbritannienGBP110,56900011,761600
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,6289000,707700
Taiwan DollarTWD10,2522000,299900
Thailand BahtTHB10,2357000,276500
TjeckienCZK10,3762000,418700
Tunisien DinarTND13,0787203,648893
Turkiska liraTRY12,0338002,314800
UngernHUF10,0308000,034300
US DollarUSD17,7000008,519000
Vietnam DongVND1000,0328000,041000

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Våra växlingskontor finns i central Linköping och Stockholm - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om våra kontor - Kapitalex Stockholm - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping och Stockholm ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.